מוזיקה, אוכל ונשים – מִפָּפָּגֶנוֹ ועד מוֹצָרְט

הקורס

סדרת מפגשים מרתקת המציגה את השקפותיו ודעותיו של מוצרט, האדם והמלחין, ביחס למוזיקה, לאוכל ולנשים, כפי שמועלות במכתביו ובדמויות מהאופרות שלו. מכתבים אישיים של מוצרט (בכתב ידו!) מול דמויות ידועות מהאופרות שלו. הקבלה מפתיעה ומרתקת בין אישיות היוצר, הגאון, לבין יצירות שכתב ודמויות שמשולבות בהן המייצגות קווים באופיו. 

הדגמה דרך קטעי מכתבים, מוזיקה, אופרות וסרטים. 

חלק מהיצירות בהן נעסוק במהלך המפגשים: האופרות "חליל הקסם", "כך עושות כולן", "נישואי פיגרו", "דון ג'ובאני" ; הרקוויאם של מוצרט (ונאזכר גם רקוויאם של מלחינים אחרים) ; יצירות שונות לפסנתר, שירים שכתב ונגיעות קלות ביצירות של מלחינים נוספים.  

סדרה ייחודית, משלהבת ומותאמת לכל סוג של קהל משתתפים.

מבנה הקורס

מפגשי זום
5 מפגשים

מפגש ראשון: אני שונא לכתוב מכתבים! 

מכתביו הרבים של מוצרט מהדהדים ביצירות רבות. מפגש זה חושף אותנו לדעותיו הפסקניות של מוצרט על האמונה באל, על קדושת האוכל, ועל אהבת אם.

מפגש שני: מה זאת אהבה? 

על "דם כחול" מלכים, אצילים, רוזנים, ובת דודה אחת נערצת במיוחד. החיפוש הבלתי נגמר אחר האהבה ומשמעויותיה.

מפגש שלישי: היה או לא היה? 

על מיתוסים, סיפורי מעשיות ועל האמת שביניהם. נבחן את המיתוסים הגדולים והקטנים המוכרים יותר והמוכרים פחות לגבי מוצרט עצמו ולגבי יצירותיו.

מפגש רביעי: האיש, החידה והאגדה! 

על הצד האפל, הגורל הלא מתגמל, ועל הרצון שנובל… מוצרט התמודד בחייו עם אתגרים רבים ממה שנהוג לחשוב. נבדוק האם יש רמזים מוקדמים לאתגרים אלה ואיך הם משתקפים ביצירותיו.

מפגש חמישי: חפש את האישה – Cherchez la Femme –  

על סופים, סיומים וחדלות פירעון. איך כותבים שיר על הצהרת הון? ומה השפעתו של הסיום על היצירה כולה? בסיום הסדרה נגלה את התשובה לשאלה – מי האישה שבזכותה אנחנו זכינו להכיר את מוצרט?

מידע נוסף

> ביטול השתתפות עד 72 שעות לפני תחילת הקורס.

> במידה ומשתתף לא מצליח להגיע למפגש הוא יקבל הקלטה של המפגש.

המרצה: אביבה בראודה

זמרת, מנצחת מקהלות, בעלת בית ספר למוזיקה ומרצה. בעלת ניסיון עשיר בהדרכות, הופעות, ארגון קונצרטים הפקת אירועים והפעלת קהל. בעלת M.A. בחינוך מוזיקלי והתמחות בניצוח מקהלות ותזמורות.