ייעוץ אישי לקראת פרישה

לחיות בכבוד וברווחה לאחר הפרישה

ייעוץ אישי לקראת פרישה – גם לפרוש צריך לדעת איך

חשיבות הייעוץ לקראת פרישה

גיל הפרישה עשוי להיות התחלה של תקופת חיים חדשה ונפלאה. ידוע כי היציאה לפנסיה בעלת השלכות רחבות היקף בתחומי חיים שונים.
כדי ליהנות מתקופה זו חשוב להגיע מוכנים וערוכים עם תכנון פרישה מקצועי ומקיף.
ייעוץ פנסיוני – ישנה חשיבות רבה להיוועץ בתחום זה כדי לפעול בנושא הפיננסי בצורה מיטבית. רוב האנשים מוטרדים קודם כל בנושא הפיננסי ומעוניינים לקבל תמונה מדויקת ככל שניתן לגבי ההכנסות העתידיות שיתקבלו מהפנסיה. אין ספק שהפנסיה וֱההכנסה חשובות, אבל לא רק.

להלן סקירה של תחומים נוספים בעלי חשיבות רבה להיוועצות לפני או במהלך תקופת הפרישה:

ייעוץ משפטי

הגיל הבוגר מביא עמו שינויים רבים ומבורכים, אך חלקם יוצרים מציאות משפטית מורכבת כמו למשל, זוגיות חדשה בגיל מבוגר, הסכמי רכוש בתוך המשפחה, כתיבת צוואות, תביעות מול הביטוח הלאומי ועוד.

ייעוץ זוגי

היציאה לפנסיה מעלה שאלות סביב נושא הזוגיות: איך מנהלים קשר זוגי – ואפילו פורח – עם התרוקנות הקן? עם לידת הנכדים? מהן הציפיות מבני הזוג לתקופה זו? איך מטפחים זוגיות ועדיין שומרים על הרצונות והחלומות האישיים בתוך המסגרת הזוגית? איך מגדירים מחדש את המאוויים האישיים לצד המערכת הזוגית והמשפחתית?

ייעוץ אישי

היציאה לגמלאות מהווה את אחד השינויים המשמעותיים בחיי האדם הבוגר ודורשת הכנה. אנשים היוצאים לפנסיה עלולים לחוות רגשות שליליים במיוחד כאשר העבודה מילאה תפקיד מרכזי בחייהם. על מנת להתמודד עם האתגרים בצורה מיטבית, מומלץ להיוועץ ולבחון כיצד להפוך את הזמן הפנוי למשמעותי ומספק מבחינה רגשית.

ייעוץ תעסוקתי

תופעה ידועה שאנשים שפורשים מהעבודה – שסיפקה משמעות לחיים – מחפשים כעת מסגרות תעסוקה ומשמעות חלופיות. המעבר לפרישה מהווה הזדמנות לבחינה  מחודשת  של הפורש לגבי החלטות ובחירות תעסוקתיות קודמות והעלאת חלופות  חדשות למימוש עצמי

דרכים לקבלת ייעוץ לפרישה:

ייעוץ אישי לפרישה

התוכן וסוג הייעוץ נקבע על פי מיקוד הצרכים שמוגדר ע"י הפורש. תחומי הייעוץ יכולים להיות: כלכלי- פנסיוני, תעסוקתי, משפטי, זוגי או אישי פסיכולוגי. היתרון של ייעוץ אישי הוא במיקוד ובהתאמה לפורש הספציפי. להתרשמות ממערך היועצים השונים שלנו היכנס למומחים.

קורס הכנה לפרישה

קורס מקיף המכסה את כל היבטי החיים לאחר הפרישה ונותן כלים מעשיים להתמודדות עם האתגרים השונים בתקופת הפרישה. יתרון נוסף של הקורס הוא המפגש הקבוצתי עם פורשים נוספים המתמודדים עם אותן השאלות ו/או חששות ומהווים קבוצת למידה ותמיכה וכן מסגרת חברתית חדשה.
לדף קורסי הפרישה

פורשים בכבוד – איך לתכנן פרישה לגמלאות

פורשים בכבוד – איך לתכנן פרישה לגמלאות

חוק גיל פרישה לגימלאות בשנת 2004 חוקק חוק המסדיר את גיל הפרישה העומד כיום על גיל שישים ושתיים לנשים וגיל שישים ושבע לגברים, כאשר לעיתים בוחרים עובדים לצאת לפנסיה מוקדמת. פרישה לגמלאות - החלום והמציאות גבר בגיל צעיר חולמים עובדים רבים לפרוש מהעבודה. בדמיונם, כל יום...

הטבות לבני 60 ומעלה

הטבות לבני 60 ומעלה

בישראל חיים כיום למעלה מ- 1.1 מיליון אזרחים בני גיל 60 ומעלה. מאות אלפי חוסכים, אינם נהנים מהטבות פיננסיות רבות, שנועדו במיוחד בעבורם. במטרה לעודד ולחדש הפקדת כספים לקופות הגמל, המדינה העבירה בשנת 2012 את תיקון 190 לפקודת מס הכנסה. התיקון הנ"ל מסדיר עיוותים בחיסכון...