מקריירה לקריירה

מעבר קריירה – כן , זה אפשרי

מטרות

עיבוד רגשי של תהליך השינוי

 

מתן כלים לבניית קריירה שנייה

 

רציונל

פרישה מוקדמת מהעבודה היא אירוע המשנה את מהלך החיים באופן משמעותי. לעיתים רבות זהו לא שינוי המגיע ביוזמת העובד ויכול להחוות כמשברי ולעורר בעובד תחושות חוסר אונים וחוסר שליטה.

בין אם העובד בחר או לא בחר לפרוש, הוא נמצא בצומת דרכים בחייו, צומת בה עולות שאלות לגבי עד כמה הוא נחוץ וחיוני, האם ימצא מקור עשייה אחר שימלא את חייו מבחינת זמן, משמעות וכמובן גם האם יצליח לכלכל את עצמו ואת משפחתו כנדרש

חלק ב'- יוצאים לדרך

מטרת חלק זה- לסייע לפורשים ליישם את המטרה התעסוקתית הלכה למעשה ו/או לקבל כלים ליישמה בהמשך דרכם.

בחלק זה ידונו נושאים כגון הצגה עצמית באופן מילולי ובכתב, לרבות כתיבת קורות חיים ומכתב מקדים, שפת גוף וחשיבות התקשורת הלא מילולית, עקרונות מוצלחים להתמודדות עם ראיונות עבודה, רתימת הגורמים הרלוונטים להגשמת המטרה שלי (שיתופי פעולה, קשרים, משרדי הון אנושי, רשתות חברתיות ועוד), חיבור לארגונים ועמותות רלוונטיות להגשמת המטרה (מת"י, מעוף, ארגוני התנדבות ומעסיקים שמוכוונים לקליטת עובדים מבוגרים יותר) ועוד.

הסדנה תשלב מספר מפגשים אישיים עם כל משתתף.

חלק א'- תוכנית ניווט

מטרת חלק זה- לעורר בפורשים תקווה, פרואקטיביות וכיוון ברור לצעד הבא שלהם.

בחלק זה הפורשים יגלו את החוזקות שלהם, יחדדו את הערכים שלהם, יגדירו את הצרכים שלהם אל מול שלל היבטי החיים שלהם והנטיות האישיותיות שלהם, יאתרו את החסמים שלהם, ולבסוף, יהפכו את כל אלו למטרה תעסוקתית אשר יגזרו ממנה יעדים מעשיים ראשונים להגשמה ומימוש.

מטרות התעסוקה יכולות להיות רחבות ולנוע מהבנה מוגדרת של מה העבודה הבאה שהם רוצים לעבוד בה ומה מאפייניה (שכר, היקף משרדה, אופי עבודה), דרך מטרות שיתמקדו בלימודים ותוכניות הכשרה, פיתוח עסק יזמי ועד השתלבות בתוכניות התנדבות או הקמת יוזמה התנדבותית.