קופות גמל להשקעה - כדאי?

קופת גמל היא תכנית חיסכון לטווח בינוני או ארוך שמתאימה מאד כחיסכון לקראת פרישה לגמלאות.

בניגוד לאפיקי השקעה אחרים שיש בהם מרכיבים של חיסכון בנוסף למרכיבים נוספים כמו ביטוח בריאות, ביטוח שארים או כל ביטוח אחר – קופת גמל היא חיסכון המשמש אך ורק לשם חיסכון ומשיכת הכספים בעתיד, בחלוף פרק זמן מסוים.

כיום המדינה מעודדת את הציבור להשקיע כספים בקופות גמל ומעניקה הטבות מס בתמורה להפקדות אלה. במידה ואדם זה או אחר מחליט לרכוש בנוסף ובאופן נפרד ביטוח בריאות או שארים – גם אלה יכללו בהטבות המס שיקבל.

חשוב מאד להתכונן מבעוד מועד לקראת ההגעה לגיל פנסיה על מנת להבטיח מצב כלכלי מיטבי. בגיל זה מפסיקים לעבוד כשכירים, מפסיקה להיכנס המשכורת החודשית כפי שהיה העובד רגיל לקבלה באופן שגרתי וסדיר והחל מגיל זה הוא עושה שימוש בכספים שנצברו לזכותו בכל אפיקי ההשקעה שפתח וביצע בגיל צעיר יותר.

על מנת להגיע מוכנים ככל האפשר לגיל הפנסיה חשוב לקבל ייעוץ פנסיוני כבר בשנות העשרים, השלושים והארבעים לחיים ולתכנן בקפידה את אפיקי ההשקעה הנכונה והמתאימים ביותר.

ברוב המקרים יכול העובד לקבל מידע על פנסיה ואפיקי החיסכון העומדים בפניו דרך מקום העבודה שבו הוא מועסק.

תמיד הוא רשאי לשאול שאלות ולברר את המידע הדרוש על מנת לקבל את ההחלטות הנכונות והמתאימות לו ביותר.

יחד עם זאת, לעיתים עלול העובד לחוש שאין הוא מקבל מענה, בעיקר אם הוא קרוב לגיל הפנסיה כאשר מידע זה עשוי להיות רלוונטי וחשוב מאין כמוהו.

במקרה זו הוא יכול לקבל ייעוץ פנסיוני פרטני בנוגע למצב ההשקעות והחסכונות שלו על מנת להחליט כיצד לנהוג – האם למשוך כספים או להשאירם לצבירת תשואה נוספת ולמשוך אותם במועד מאוחר יותר.

חברת פרישה אחרת חרטה על דגלה את הנושא של הנגשת כל פרטי המידע בנוגע לתכנון פנסיוני נכון והבאתו אל מי שעומד לפרוש ממקום העבודה.

החברה מקיימת קורסים וסדנאות בחברות וארגונים על מנת לספק לכל העובדים העומדים בפני גיל הפרישה את כל המידע הדרוש על מנת שיוכלו לקבל את ההחלטות הנכונות עבורם ועבור ההתנהלות הכלכלית שלהם ושל בני משפחתם.

 

חברת פרישה אחרת מעסיקה מומחים מתחומי הפנסיה, ההשקעות ושוק ההון על מנת לספק את המידע הנכון, הרלוונטי והעדכני ביותר עבור כל עובד שפורש.

 

צרו עימנו קשר בכדי לשמוע על קורסי הכנה לפרישה שיציידו את העובדים שלכם  בכל הכלים הנחוצים למעבר חלק לגיל הפרישה!

 

 

 

 

מאמרים נוספים

לקבלת מענה כולל לתכנון וניהול נכון של תהליך הפרישה

מלאו את הפרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם