תחום תעסוקה ופנאיI

ייעוץ לקריירה שניה, ייעוץ תעסוקה לשעות הפנאי – האפשרויות רבות, אחת מהן ודאי תתאים גם לכם!

 

מעסיקים רבים ישמחו לנצל את הידע שצברתם בשנות העבודה הרבות. אתם יכולים לפתוח קריירה שנייה, במיוחד אם פרשתם בגיל צעיר יחסית, אתם לא חייבים לעבוד במשרה מלאה, גם משרה חלקית תמלא את הזמן הפנוי ותשפר את מצבכם הכלכלי. צוות היועצים התעסוקתיים של פרישה א.ח.ר.ת יבחנו אתכם את אפשרויות התעסוקה וידריכו אתכם איך לפתוח בקריירה שנייה.

 

תעסוקה לשעות הפנאי

 

סקרים שנערכו בישראל ובארצות הברית מעידים כי אחד האתגרים הגדולים העומדים בפני הגמלאים במאה העשרים ואחת הוא התעסוקה בשעות הפנאי . זוהי תופעה ידועה שאנשים מבוגרים היוצאים לפנסיה עלולים לקרוס נפשית, וככל שהעבודה מילאה תפקיד מרכזי בחייהם, התופעה הזו מתעצמת. הבשורה הטובה, הגמלאות היא הזדמנות נפלאה להגשים את הייעוד ואת החזון ולעסוק בכל הדברים שבעבר לא היה לנו זמן, רצון או כלים לעסוק בהם.

בפרישה א.ח.ר.ת פותחים לכם דלת לחיים חדשים, עוזרים ומייעצים איך להפוך את הזמן הפנוי לזמן המעניק, הנאה, משמעות, עניין וסיפוק.

 

איך להסתגל למצב החדש ולמנף את הפרישה

 

הבסיס לזמן איכות בתקופת הגמלאות הוא סדר יום קבוע. כשעבדתם היה לכם סדר יום קבוע שהוכתב על ידיכם או על ידי המעביד, היעדר המסגרת הקבועה עלול להיות מעיק ומטריד. מיד לאחר ההתפכחות הזמנית משיכרון החופש של הפרישה יש לבנות סדר יום חדש ולשלב בו עיסוקים של פנאי או תעסוקה, אם בחרתם להמשיך לעבוד אפילו בעבודה חלקית.

בזמן הפרישה נחשפים כישרונות חבויים שהיו רדומים שנים רבות ועתה הם מקבלים הזדמנות חדשה ולגיטימציה לעסוק בהם. סביר להניח כי לכל אחד היה איזה חלום חבוי שאותו הוא לא הצליח להגשים. כעת אתם עומדים לקבל צ'אנס נוסף, אתם יכולים לחייך חיוך גדול, הגעתם לזמן שבו אתם יכולים להוציא את הפועל את הכישרונות ואת החלומות.

פעולות התנדבות יעניקו לכם את הסיפוק ואת ההרגשה שאתם יכולים לתת מעצמכם ולהרגיש שאתם עושים משהו בשביל אחרים. עבור רבים מאתנו זו הפעם הראשונה שניתנת לנו האפשרות לתרום מהידע שלנו לתועלת חברתית. פורשים רבים מוצאים עניין וסיפוק בפעולות התנדבות מגוונות לאחר הפרישה.

בשנות העבודה חלק גדול מהחברים היו החברים לעבודה. כעת המעגל החברתי הולך ומדלדל. פעילות בזמן הפנאי תפתח לכם הזדמנות ליצור מעגלים חברתיים חדשים, להכיר אנשים חדשים, לבלות וליהנות יחד אתם.

מי שהיה צמא דעת, לא הספיק לקרוא או לשמוע את כל ההרצאות שרצה, עכשיו ימצא זמן, מי שאהב מוזיקה, עכשיו יש לו זמן לנגן ומי שאהב את המשפחה ולא התמסר אליה יוכל כעת  להשלים את הפערים.

 אסור להיתקע בעבר, צריך למצוא דרך ליצירת עתיד חדש, והאפשרויות רבות ומגוונות.

 

ב"פרישה א.ח.ר.ת" ישמחו לפרוס לפניכם את האפשרויות הרבות לניצול הזמן הפנוי מתוך התאמה אישית לאישיות ולצרכים של כל אחד. צוות המומחים ריכז עבורכם תחומי פנאי שונים, אחד מהם ודאי יתאים גם לכם.

 

 

 

צברתם הרבה ידע וניסיון, אתם יכולים לתרום אותו בהתנדבות או בעבודה בשכר, אנו נשמח להדריך ולהנחות אתכם! 

 

 

 

על מנת ליצור עבורך מסגרת  משמעותית,  התרשם מהמומחים :

 המומחים בתחום הפנאי.

 המומחים בתחום התעסוקה